Zájemce si zvolí na EasyCoin, za kolik korun chce bitcoin objednat, zadá číslo své bitcoinové peněženky a po potvrzení objednávky obdrží identifikační číslo platby. Na základě čísla provede úhradu na pobočce České pošty a po jejím potvrzení se zakoupené bitcoiny zašlou do jeho elektronické peněženky.Bitcoin lze také koupit na všech terminálech Sazky, vytiskneme si objednávku s čárovým kódem a bitcoiny se zašlou do naší bitcoinové peněženky po zaplacení na terminálu.Limit pro jednorázové transakce je od 500 do 25 000 korun a není k němu nutná žádná osobní identifikace. Můžeme si také Bitcoiny tzv. naklikat na Bitcoinových klikačkách zdarma seznam zde.K získání bitcoinů ale potřebujeme peněženku !

Internetová peněženka XAPO

bitcoin xapoInternetová peněženka XAPO je jedinou námi doporučovanou bitcoinovou peněženkou. Její založení je velmi snadné a jak založení, tak i její používání je zcela zdarma.

Velkou výhodou této peněženky je skutečnost, že nejen příjem bitcoinů ale především jejich posílání je bez jakýchkoliv poplatků bitcoinové síti. To ocení především ti, kteří se rozhodnou bitcoiny nejen kupovat, ale i sbírat na různých internetových portálech. Některé z nich dokonce i malé částky BTC posílají přímo do této peněženky na rozdíl od jiných, které výplaty provádějí jednou týdně nebo po dosažení určité sumy.

Další výhodou je možnost uložit své bitcoiny do bitcoinového trezoru, takže nemůžou být například hackery ukradeny. Tato služba peněženky je však již placená. My tuto službu nevyužíváme a přesto peněženka funguje zcela bezproblémově.

Se službami peněženky se seznámit, případně peněženku založit můžete zde. Po úspěšném založení a ověření jak vaší e-mailové adresy, tak i čísla telefonu obdržíte svých prvních 5.000 satoshi do své peněženky jako odměnu. Nebudete ji tedy mít prázdnou. Částka 5.000 satoshi je sice v přepočtu na české koruny velmi malá, ale chcete-li začít, nějak musíte.  :-)